Warning: A non-numeric value encountered in /home/ltbseo5/domains/wrocbiz.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5837

Niemal na każdej wrocławskiej uczelni aktywnie działa Biuro Karier, które udziela konsultacji i porad odnośnie sposobów poszukiwania pracy lub też praktyk. Takie instytucje organizują liczne konferencje, targi pracy, szkolenia oraz posiadają własna bazę ofert.

Nawet cudzoziemcy nie powinni mieć problemu ze znalezienie pracy w tym mieście, każdy student i absolwent polskiej uczelni oraz posiadacz Karty Polaka ma prawo do legalnej pracy na terenie Rzeczpospolitej. W ostatnim czasie również uproszczono procedurę zatrudnienia wobec Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Gruzinów i Mołdawian, mogą być oni legalnie zatrudnieni na 6 miesięcy w ciągu roku.

IT Wrocław

Gdzie zacząć oszukiwania pracy we Wrocławiu?

Studenci nie powinni mieć problemu ze nalezieniem pracy jeszcze w okresie nauki. Najlepiej jest szukać pracy w zawodzie, co zaowocuje bezcennym doświadczeniem po ukończonych studiach.  Dobrze jest zacząć od wspomnianych wyżej biur karier, jednak internet jest wypełniony ofertami pracy. Obecnie Wrocław to intensywnie rozwijające się miasto, w którym obserwowany jest deficyt pracowników. Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że znajdziesz wymarzoną pracę w swoim zawodzie. Jeżeli interesuje cię praca w konkretnej firmie, po prostu przygotuj idealne CV i list motywacyjny, następnie wyślij do osoby odpowiedzialnej za rekrutację.

Wrocław polską Doliną Krzemową

Wrocław jest najszybciej rozwijającą się metropolią w Polsce w ciągu ostatniej dekady. W tym czasie miasto pozyskało aż 200 różnych inwestorów, którzy wygenerowali ponad 85 tysięcy miejsc pracy.

Wrocław

Najsilniejszym segmentem wrocławskiego rynku pracy jest branża IT. We Wrocławiu funkcjonuje mnóstwo firm wyspecjalizowanych w tej dziedzinie, a Politechnika Wrocławska to doskonałe źródło ich przyszłych pracowników.

Najatrakcyjniejsze miejsce do pracy

Eksperci już 2 lata temu nadali Wrocławiowi ten tytuł. Jest to miejsce, gdzie łatwo znaleźć pracę i osiąga się stosunkowo wysokie zarobki. Miasto posiada olbrzymi potencjał naukowy, kulturowy, przemysłowy oraz wysoki stopień urbanizacji. Jest to idealne miejsce dla przedsiębiorców jak i osób poszukujących pracę. Miasto jest również bardzo atrakcyjne wizualnie i tętni życiem. Tysiące młodych ludzi każdego dnia wypełnia liczne bary i puby, możesz tutaj rozwijać liczne talenty i zainteresowania.