Na samym początku warto zaznaczyć, że opieka zdrowotna w wielkiej Brytanii jest w pierwszej piątce, jeśli chodzi o zatrudnione osoby. Prawie 2 miliony lekarzy i pielęgniarek pracuje w angielskiej służbie zdrowia. Praca dla lekarza w Anglii jest dobrze płatna, dlatego tak wielu obcokrajowców, w tym i Polaków, decyduje się na wyjazd na Wyspy, by podjąć tam pracę lekarza. Nie jest to jednak jedyny powód, z jakiego tak liczna grupa polskich lekarzy emigruje na Wyspy. Ogólnie, opieka medyczna w Anglii wygląda znacznie lepiej niż w Polsce. Wielu naszych rodaków mieszkających na stałe w Anglii, przyznaje ten fakt z bólem serca. Tak samo w Polsce bowiem brakuje wyspecjalizowanych lekarzy, jak i w Anglii. Czemu więc nie maleje liczba Polaków emigrujących do Anglii?

W Polsce średni wiek lekarzy szybko przekracza 50 lat. Wiąże się to z emeryturą, która ma niedługo nastąpić. Młodzi ludzie, świetnie prosperujący językiem angielskim (i nie tylko), mają szanse zaistnieć w angielskich szpitalach. Oprócz świetnej jakości opieki zdrowotnej, angielskie szpitale oferują duże zarobki lekarzom, nie tylko rodowitym Anglikom. W Wielkiej Brytanii wielu lekarzy i pielęgniarek ma więc szansę na rozpoczęcie nowego życia. Godne zarobki kuszą niejedną osobę od wielu lat.

Zarobki lekarzy w Anglii

Lekarz, który posiada specjalizację pierwszego stopnia, ma szansę zarabiać prawie 40 tysięcy w przełożeniu na złotówki. W Polsce, dla porównania, zarobki lekarza sięgają do 6 tysięcy brutto. Każdy typ specjalizacji jest rozliczany inaczej. W Anglii natomiast, lekarz o danym stopniu specjalizacji, nieważne jakiej, zarabia tyle samo. Doliczane są jedynie nadgodziny spędzone na dyżurach. System panujący w Anglii jest więc bardziej opłacalny dla lekarzy. Poza tym, dla niejednego lekarza pracującego w Polsce, jest to szansa na rozwój zawodowy.

Lekarz pracujący w miejskim szpitalu jako anestezjolog czy ortopeda, może zarabiać prawie 10 tysięcy funtów miesięcznie. To są ogromne pieniądze – chętnych na posady lekarzy specjalistów nie brakuje. W dodatku, warto dodać, że Polacy są grupą najbardziej liczną, jeśli chodzi o lekarzy-emigrantów. W Polsce odbywają się specjalne szkolenia mające na celu przygotowanie młodych polskich lekarzy do pracy na Wyspach. Z roku na rok, liczba Polaków, którzy opuszczają Polskę dla angielskiej służby zdrowia, stale wzrasta.

 

Dlaczego warto się przenieść na Wyspy?

Przede wszystkim, młodzi lekarze Polscy coraz częściej składają oferty w brytyjskich szpitalach. Obecnie, prawie każdy mówi po angielsku, więc nie stanowi większego problemu dostanie się na oddział do jednego z wybranych szpitali. Na Wyspach możemy liczyć nie tylko na świetną opiekę medyczną ze strony lekarzy. Każdy z nas ma przynajmniej dwóch znajomych, którzy podjęli decyzję o zamieszkaniu w Wielkiej Brytanii w celu znalezienia lepszej pracy. Każdy z nas wie, jak niestety wygląda sytuacja w Polsce, jeśli mówimy o państwowej opiece medycznej. Lekarze zarabiają średnią krajową, często nie mają premii i muszą borykać się z problemami nadgodzin, bo brakuje lekarzy w szpitalach i przychodniach. W Anglii co prawda nadal poszukiwani są coraz to nowsi lekarze, jednak oferta, jaka kierowana jest do lekarzy, interesuje niejednego.

Często oferty pracy dla młodych i doświadczonych lekarzy obejmują nie tylko zapewnienie stałej pracy. Agencje pracy, organizacje lub właściciele szpitali pomagają znaleźć mieszkanie lub dom osobom zainteresowanym – jeżeli jesteś zainteresowany takimi działaniami, możesz zapoznać się z ofertami na http://www.paragona.com/pl/strona-glowna. Dodatkowo, często możemy korzystać z darmowych przelotów lub przejazdów do Anglii celem odbycia rozmowy kwalifikacyjnej. Nierzadko wyjazdy takie obejmują również czas,  w którym organizowane są wszystkie sprawy urzędowe i dokumentowe. Ściślej mówiąc, kandydaci do pracy w konkretnych angielskich szpitalach nie są pozostawiani sami sobie. Zawsze mogą liczyć na pomoc państwa.

Warto się przenieść na Wyspy, nie tylko ze względów zarobkowych. Organizacja szpitali jest na wyższym poziome, przychodnie i szpitale są wyposażone we wszelkie potrzebne sprzęty, a same szpitale posiadają mnóstwo oddziałów. Dzięki temu możliwe jest wyleczenie i dokonanie badań w jednym szpitalu na różnych oddziałach, zamiast odsyłać pacjenta do różnych szpitali w niejednym mieście.


Publikacja sponsorowana.