Warning: A non-numeric value encountered in /home/ltbseo5/domains/wrocbiz.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5837

Około 41% wrocławskich pracodawców ma niekompletną kadrę i nie potrafi znaleźć pracowników o odpowiednich kompetencjach. Wynik ten jest bardzo zły, gdyż średnia światowa wynosi około 38%. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie w przyszłości wzrastać, gdyż jeszcze w 2014 roku wynik ten wynosił jedynie 32%.

Prawie 4% wrocławskiego społeczeństwa boryka się z bezrobociem, co jest jednym z najlepszych wyników w Polsce, a w mieście stale wzrasta ilość miejsc pracy. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest dynamiczny rozwój Wrocławia, niestety pracodawcy mają ogromny problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Obecnie w urzędzie pracy czeka na bezrobotnych aż 900 miejsc zatrudnienia, największą popularnością cieszy się stanowisko magazyniera. Kolejne bardzo potrzebne stanowiska to handlowiec, księgowy, nauczyciele, kierownicy produkcji, marketingowcy, kucharze, inżynierowie, technicy, informatycy, kierowcy, kuratorzy i wiele innych.

magazynier wrocław

Największy deficyt jest jednak obserwowany w zawodach, gdzie nie jest wymagane wyższe wykształcenie. W czasach, kiedy wszyscy uparcie i bez większych problemów mogą skończyć studia brakuje m.in. stolarzy, tapicerów, pneumatyków oraz operatorów wózka widłowego. Cały problem tkwi w edukacji, ponieważ obecnie posiadamy stanowczo za mało kierunków technicznych, a skończenie studiów jest coraz łatwiejsze, więc większość osób idzie w tym kierunku. Na domiar złego, najczęściej wybierane są studia humanistyczne, które nie oferują zbyt dużo praktycznej wiedzy. Pozytywnym aspektem tej sytuacji jest stały rozwój agencji pracy i środowisk HR-owych. Wrocław zyska również na emigrantach ekonomicznych z pozostałych części Polski, którzy w ostatnim czasie chętnie przeprowadzają się do tego miasta.

kierowca wrocław

Również w branży motoryzacyjnej można zaobserwować poważne deficyty. Największe zapotrzebowanie panuje na kierowców ciężarówek i autobusów. Przyczyna takiego stanu rzeczy są o wiele wyższe stawki oferowane kierowcą za granicą. Dla przeciętnego kierowcy nie ma większego znaczenia skąd rozpocznie swój kurs, dlatego decyduje się on na pracę za granicą. Największy problem ma wrocławski MPK oraz Polbus, ten drugi przewoźnik obecnie poszukuje aż 20 kierowców!